Mnogo buke ni oko čega – Much a do about nothing, 2003

Mnogo buke ni oko čega – Much a do about nothing, 2003

Mnogo buke ni oko cega je predstava koja je radjena po istoimenom delu V. Šekspira. Izvedena je juna 2003. godine na sceni Kruševackog pozorišta. Glumci u predstavi su ucenici najstarijih grupa BBC škole.
Kratak sadržaj

Kao i u mnogim drugim Šekspirovim delima, glavni zaplet se vrti oko dvoje zaljubljenih. Da li ce Benedik uspeti da osvoji srce ponosne i neukrotive Beatris? Naravno, u predstavi ima i onih koji to na sve nacine pokušavaju da sprece.

Likovi: Benedick – Marko Đorđević, Beatrice – Anđela Rakić, Margaret – Aleksandra Obradović, Ursula – Sanja Savović, Hero – Jovana Mutavdžić, Claudio – Ilija Filipović, Conrade – Sonja Lukić, Don John – Najdana Gajić, Borachio – Ana Mladenović, Father Francis – Dušan Stevanović, Leonato – Nemanja Đurović, Don Pedro – Damjan Raičević, Dogbery – Miloš Milićević, Verges – Dušan Karadžić, Three other policeman – Damjan Stojanović, Miloš Đurović, Đorđe Jovanović

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

X