Gordost i predrasude, 2007

Gordost i predrasude, 2007

PRIDE & PREJUDICE

Predstava je sa velikim uspehom izvedena na sceni Kruševačkog pozorišta maja 2007. godine. Radjena je po istoimenom delu E. Bronte. Pripremile su je prof. Maca Stojanović i prof. Ana Mijajlović sa učenicima završnih godina BBC škole.

Kratak sadržaj

Bogati plemić, g-din Bingli se zaljubljuje u Džejn, jednu od pet sestara Benet. Njegov najbolji prijatelj, g-din Darsi, i sestra Karolina pokušavaju da ga odvrate od te ljubavi. Pritom se i sam g-din Darsi zaljubljuje u drugu sestru, ponosnu i neukrotivu Elizabet. Treća, luckasta i neposlušna Lidija, udaje se za lukavog i proračunatog oficira, g-din Vikama. G-din Kolins uspeva da se oženi nakon nebrojeno pokušaja. Uz brojne zanimljive likove i krajnju neizvesnost, priča ima srećan završetak.

Likovi: Mr Bennet – Aleksandar Petronijević Mrs Bennet – MarinaJovanović Elizabeth – Darja Rakić Jane – Aleksandra Andrejić Liddy – Iva Mladenović Kitty – Mila Lukić Mary – Stefana Mihajlović Sharlot – Milica Odović Mr Lucas – Filip Marković Mr Bingley – Stefan Arsić Miss Caroline Bingley – Aleksandra Djordjević Mr Darcy – Damjan Stojanović Mr Collins – Ognjen Grubišić Mr Vikam – Nikola Zdravković Colonel Fitzgerald – Filip Marković Lady Catherine Burg – Marija Zdravić Miss Burg – Aleksandra Andjelković Georgiana – Aleksandra Mijajlović Aunt – Kristina Milutinović Uncle – David Todorov Servant – Dimitrije Raičević

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

X